лайнер А321
РФ визнала катастрофу A321 терактом

На борту російського літака, який виконував рейс А321, над Єгиптом стався теракт – спрацював саморобний вибуховий пристрій потужністю до 1 кг у тротиловому еквіваленті. Про це повідомив директор Федеральної служби езпеки РФ Алєксандр Бортніков, йдеться на сайті Кремля.

«Проведено дослідження особистих речей, багажу й частин літака, що зазнав катастрофи в Єгипті 31 жовтня. В результаті проведених експертиз на всіх предметах, про які я сказав, виявлено сліди вибухової речовини іноземного виробництва. За оцінкою наших фахівців, на борту повітряного судна в польоті спрацював саморобний вибуховий пристрій потужністю до 1 кг. в тротиловому еквіваленті, чим пояснюється розліт частин фюзеляжу літака на великій відстані», – сказав речник ФСБ. «Можна однозначно сказати, що це терористичний акт», – наголосив він.

Владімір Путін заявив, що терористів, які влаштували вибух на борту літака з російськими туристами в Єгипті, знайдуть і покарють. «Ми будемо шукати їх скрізь, де б вони не переховувалися. Ми відшукаємо їх будь-де на планеті – і покараємо», – сказав Путін на засіданні Ради безпеки РФ 17 листопада. Він попередив, що Росія під час пошуку винних у катастрофі А321 керуватиметься ст. 51 Статуту ООН про право на самооборону. «Усі, хто спробує посприяти злочинцям, повинні знати, що наслідки від спроб приховування лежатимуть повністю на їхніх плечах», – заявив Путін. Також він дав доручення спецслужбам «зосередитися на цій роботі».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, джерела агентства Reuters у спецслужбах США й Європи підтвердили причетність угруповання «Ісламська держава» до аварії А321 над Синаєм. Зокрема, джерела найбільших американських телеканалів оголосили версію про бомбу на борту.

Нагадаємо,  літак, що прямував до Петербурга із Шарм-ель-Шейха, розбився 31 жовтня незабаром після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. На борту лайнера було 224 людини, з-поміж них 25 дітей. Майже всі загиблі – росіяни. Також на борту було четверо громадян України і один – Білорусі.

Інформаційний Акцент

  • агафон

    Горе страшное в гибели ни в чём неповинных людей. Но Бог перстом показал чья вина лежит на гибели МН 17. Не успел задорнов прокукарекать что боинг тяжелее воздуха, чем вызвал восхищение и смех кацапни в зале как быстро пришёл расчёт. НИКОГДА НЕ СМЕЙТЕСЬ НАД ГОРЕМ ЛЮДЕЙ.