Артусс Кайміниш
Артусс Кайміниш

Депутат Латвійського Сейму Артусс Кайміниш вимагатиме пояснень від авіакомпанії «airBaltic» у зв’язку з оголошенням інформації у салоні літака, що слідував рейсом «Лондон – Рига», російською мовою. За інформацією видання Delfi, парламентар після посадки у аеропорту Риги був змушений відвідати відділок поліції буцімто через його агресивну реакцію на російськомовне повідомлення під час польоту.

Латвійський парламентар розповів, що повертався з відрядження до Португалії й прибув у Ригу рейсом із Лондона. В аеропорту його дійсно зустріли співробітники міліції – нібито через його агресивну поведінку та суперечку, яку він влаштував через російську мову оголошення.

Після того, як літак опинився у повітряному просторі Латвії, по гучномовцю російською та англійською мовами прозвучала інформація про пересадки у ризькому аеропорту. Парламентар викликав стюардесу, аби з’ясувати, чому інформацію було виголошено російською, що не є офіційною в ЄС, а не було озвучено державною латиською.

Додамо, що депутат записував свою розмову із бортпровідницею на відео і відмовився на її прохання видалити запис. На це стюардеса заявила, що «в такому разі йому доведеться спілкуватися з поліцією». В аеропорту Кайміниша дійсно зустріла поліція, однак протокол складено не було.

Додамо, що Рига – найбільш проблемне в мовному сенсі місто Латвії, оскільки ще з совєцьких часів у столиці мешкає дуже багато (понад 55%) російськомовних. Більше з тим, мером міста є етнічний росіянин Ніл Ушаков.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ