Латвія, кордон
На кордоні Латвії та Росії планують побудувати паркан довжиною 90 км

На латвійсько-російському кордоні планують спорудити паркан завдовжки 90 км. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Латвії Ріхард Козловскіс, передає Delfi.

Планується, що в рамках проекту з облаштування кордону паркан чергуватиметься з камерами відеоспостереження й сенсорними системами. «Це було б необхідно не для того, щоби спорудити між Росією та Латвією «Китайську стіну», а для обмеження потоку нелегальних мігрантів. Згідно з процедурою, при затриманні порушника кордону мають зустрітися повноважні представники прикордонної охорони обох сторін; якщо, приміром, 10 в’єтнамців із боку Росії перетнули латвійський кордон, необхідно констатувати цей факт, а Росія повинна забрати цих людей до себе. Зараз оцінка слідів із російської сторони вже не така хороша, як була досі», – пояснив Козловскіс.

Реалізуючи цей проект облаштування кордону, Латвія охороняє також інші країни ЄС, оскільки «ясно, що жодна із затриманих осіб залишатися в Латвії зовсім не хоче», сказав він. «Нам потрібно створити систему, яка запобігла б можливість перетнути кордон, або хоча б зробити так, щоби були незаперечні докази наявності слідів», – зазначив міністр. Цього року на проект облаштування східного кордону виділено 500 тис. євро, наступного – понад 3 млн. євро.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Естонія планує відгородитися від Росії двометровим парканом на кордоні.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ