Сєрґєй  Лавров
Лавров визнав, що Кремль має вплив на бойовиків на українському Донбасі

Глава МЗС РФ Сєрґєй Лавров заявив, що Росія має політичний вплив на самопроголошені «ДНР» і «ЛНР». Про це він заявив журналістам у кулуарах економічного форуму в Санкт-Петербурзі, повідомляє Інтерфакс.

«Вплив, звичайно, у нас на них є, безумовно. Вони певною мірою від нас залежать – взяти лише одну гуманітарну допомогу, яку, крім нас, в таких обсягах ніхто більше туди не постачав. І, звичайно, вони залежать від нас і в політичному плані, тому що ми виступаємо за те, щоб їхні законні права як частини українського народу поважалися в контексті цього врегулювання», – сказав він. При цьому Лавров запевнив, що цей вплив не є «стовідсотковим»: «Ми не маємо морального права диктувати їм які-небудь дії та кроки».

Коментуючи звинувачення на адресу Кремля у невиконанні мінських домовленостей, Лавров заявив, що Росія не має за ними жодних зобов’язань. «Це відкритий документ, він був схвалений резолюцією РБ ООН, просто потрібно почати його читати пункт за пунктом, щоби зрозуміти, що від Росії там практично нічого не залежить, крім того, щоби впливати на сторони, чим ми і займаємося», – сказав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у травні Лавров заявив, що так звані ДНР та ЛНР мають стати частиною України.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ