31 серпня 2015 року
31 серпня 2015 року

Колишній очільник Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС, засновник та екс-керівник управління кримінальної розвідки для боротьби з особливо небезпечними бандитськими угрупуваннями на території України Валерій Кур у матеріалі «Справа 31 серпня» очима експертів-правників» опублікованому на сайті Tyzhden.ua поділився своїми роздумами з приводу ходу розслідування подій біля Верховної Ради України 31 серпня. На переконання оперативника – справа виглядає, як розправа панівної верхівки з опонентами.

Читайте також: Експерт про роботу міліції 31 серпня: правоохоронці діяли вкрай непрофесійно

Валерій Кур підкреслив, що про єдиний умисел усіх учасників протесту щодо вибуху гранати узагалі не йдеться, на його переконання мав місце так званий ексцес виконавця: «Тому навряд чи є підстави засуджувати всю політичну силу. Не думаю, що предметом сутичок було захоплення влади чи підрив Верховної Ради, як деякі розповідають. Це був протест проти особливого статусу Донбасу, легалізації сепаратистів через вибори тощо. Це була незгода з політикою верхівки держави».

Читайте також: Офіцер міліції про затримання парламентського «гранатометника»: Те, що затримали не одразу – мінус, другий мінус – що дали можливість…

Оперативник переконаний, що слідство не зможе дати відповідь на запитання: Чому політичний протест переріс у кримінальний.

«Занадто великий тиск.  Система не встигла очиститися. Відтак, сьогодні в судовій гілці влади бачимо тих, хто тримаються за свої місця і не бажають іти проти волі керівництва держави, щоби не потрапити під люстрацію. Для мене ця справа має вигляд розправи панівної верхівки із опонентами. І нам, спеціалістам силових структур, це не подобається. Як не до душі й те, що весь гнів народу на владу відчули саме охоронці порядку», – зазначив Кур.

До теми: Перший Генпрокурор України Віктор Шишкін переконаний, що теракт та сутички з правоохоронцями 31 серпня біля парламенту необхідно розслідувати окремо.

Валерій Кур також поділився міркуваннями, які кроки слід здійснити, щоби унеможливити політизацію слідства та політичні репресії.

«Політики принесли з собою в МВС ще більший негатив, ніж існував між суспільством і структурою до того. Зараз в управлінській ланці міністерства переважна більшість керівників – це непрофесіонали, що керуються не законом, а політичною доцільністю. Це і є причиною катастрофічної недовіри народу до міліції», – додав Валерій Кур.

До теми: Полковник міліції про події 31 серпня: «Керівники правоохоронців діяли вкрай непрофесійно або спеціально створили умови для виходу ситуації з-під контролю»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ