Янукович дав інтерв'ю ВВС
Янукович дав інтерв’ю ВВС

«Легітимний» екс-президент Віктор Янукович розповів, як Путін рятував його від Майдану, поділився міркуваннями про війну і заявив, що при ньому Крим би не відібрали. Також в інтерв’ю BBC Newsnight він повідав про любов до тварин, Межигір’я та корупцію.

«Я не знімаю з себе відповідальність», – заявив Янукович, відповідаючи на запитання про розстріл мітингувальників у Києві на Майдані Незалежності. Втім, він зазначив, що ніколи не віддавав наказ про використання зброї проти учасників акції протесту, однак визнав, що не вжив достатніх заходів для уникнення кровопролиття. Тим не менш, за його словами, «правоохоронні органи виконували свої обов’язки згідно з чинним законодавством». «Вони мали право на застосування зброї», – зазначив британському виданню Янукович.

Читайте: СБУ: Розстрілом євромайданівців керував Янукович

Янукович також розповів, що президент РФ Владімір Путін врятував йому життя, направивши спеціальні сили для перевезення його в Росію в ніч на 23 лютого 2014 року. «Той факт, що Володимир Путін ухвалив це рішення за рекомендацією своїх спецслужб, це було правильно з його боку. Я, звичайно, вдячний йому за надану допомогу моїй охороні, щоби витягти мене звідти і зберегти мені життя», – сказав Янукович, додавши, що його життя – в небезпеці.

Читайте:«Врятувати рядового Януковича»: Путін розповів, як готував анексію Криму

Також екс-президент поділився міркуваннями про війну і заявив, що при ньому Крим би не відібрали. Янукович назвав війну «нічним кошмаром», який став реальністю.

«Те, що там сталося – дуже погано. І нам потрібно сьогодні знайти шляхи виходу з цієї ситуації. Тепер там війна. Вони говорять про повернення Криму. Як? За допомогою війни? Нам потрібна ще одна війна?», – заявив колишній глава української держави. За словами Януковича, територія Донбасу, яка контролюється сепаратистами, повинна залишатися частиною України. При цьому він закликав США і ЄС змусити Київ вести прямий діалог з лідерами бойовиків.

Крім того, Янукович спростував твердження про присвоєння коштів з українського держбюджету і приховування цих грошей на закордонних банківських рахунках. Також він зазначив, що резиденція у Межигір’ї не належить йому особисто. «Є будинок на території цієї резиденції, 630 квадратних метрів, який належить Януковичу. Який я купив за власні гроші, які задекларував. Це моя власність. Все інше, що на цій території, воно не належить мені особисто, і ніколи не належало», – заявив екс-президент.

Читайте: Невідомі фетишисти вкрали скарб «Межигір’я» – золотий батон

Рахунки на мільйони доларів, витрачені на утримання резиденції в Межигір’ї, Янукович назвав «політичною технологією». Страуси, які перебували в зоопарку на території резиденції, за словами Януковича, «просто жили там». «Що поганого в тому, що я їх підтримував?» – наголосив він.

«Так, була корупція. Цього ніхто не заперечує. Але минуло півтора року, нова влада має всі можливості в своєму розпорядженні. Покажіть, де банківські рахунки Януковича? Їх не існує, і ніколи не було», – заявив екс-президент і висловив сподівання, що одного разу зможе повернутися в Україну.

Читайте: Швейцарія почала процес повернення Україні грошей чиновників Януковича

Нагадаємо, Віктор Янукович втік з України в ніч з 22 на 23 лютого 2014 року. Під час перебування в Росії утікач кілька разів звертався до народу України з приводу своєї «легітимності». 1 березня він звернувся до російської влади з проханням використовувати російські війська в Україні.

Генпрокуратура відкрила понад 30 кримінальних проваджень щодо Януковича і його спільників. Їм усім також повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів і вони оголошені в розшук.

Читайте: «Янукович і Ко» заочно опинилися на лаві підсудних

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ