ПАТ «Завод «Ленінська кузня» порушує закон про декомунізацію, вважаэ Сиротюк
ПАТ «Завод «Ленінська кузня» порушує закон про декомунізацію, вважаэ Сиротюк

Глава фракції ВО «Свобода» у Київській міській раді Юрій Сиротюк звернувся до голови правління ПАТ «Завод «Ленінська кузня» з пропозицією в рамках декомунізації перейменувати підприємство. Про це він написав на сторінці у Facebook.

«ПАТ «Завод «Ленінська кузня» порушує закон про декомунізацію. Офіційно звернувся до керівництва заводу з пропозицією перейменувати підприємство в «Бандерівська кузня», – написав він.

Як відомо, завод «Ленінська кузня» розташований на Рибальському півострові в Києві. Акціонером підприємства, за даними ЗМІ, є Президент України Петро Порошенко.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент України підписав закони про декомунізацію. «Пропаганда комуністичного й/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму й забороняється», – йдеться в документі.

Заборона на виготовлення, поширення й публічне використання символіки комуністичного режиму поширюється, зокрема, й на сувенірну символіку. Також забороняється публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Такі правопорушення будуть каратися обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його здійснення організованою групою або з використанням ЗМІ – позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією майна.

Читайте: Декомунізація «Батьківщини-матері»: з монумента приберуть герб СРСР

БЕЗ КОМЕНТАРІВ