ЛГБТ-спільноти
Українські ЛГБТ-пари зможуть вимагати шлюбного союзу

У разі, якщо рішення Європейського суду з прав людини, яким він зобов’язав Італію узаконити союзи одностатевих пар, набуде чинності, воно поширюватиметься також і на Україну як члена Ради Європи. Про це пише «Європейська правда».

Причина в тому, що Україна є членом Ради Європи, тому рішення ЄСПЛ поширюються також на нашу державу. Окрім того, в судовому органі Ради Європи, членом якої є і Україна, діє прецедентний принцип. Тому, незважаючи на те, що дія «італійського рішення» в Україні не є автоматичною, у випадку,  якщо воно набуде чинності, ЄСПЛ дуже швидко ухвалить також наступні рішення, зокрема, й українське. «Вердикт щодо Італії є достатньою підставою, щоби ухвалити таке саме рішення за українським позовом, якщо він буде. А що він буде, сумнівів немає», – йдеться в статті.

Нагадаємо, 21 липня ЄСПЛ ухвалив рішення, яким вимагає від Італії надання одностатевим парам більше прав для узаконення свого союзу. Тим часом редакція порталу Bird In Flight вирішила провести експеримент і зняла на приховану камеру реакцію київських перехожих на гей-пару. З’ясувалось, що більшість дотримується нейтральних поглядів, втім, незабаром таки з’явилася група агресивно налаштованих молодиків і напала на пару, але все обійшлося. В редакції наголошують, що гомофобів і геїв в українському суспільстві приблизно рівна кількість – 3-5%.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ