ЛГБТ-спільнота
ЛГБТ-спільноті заборонили пройти вулицями Одеси

Одеський окружний адмінсуд заборонив проведення в Одесі так званого маршу рівності. Це рішення ухвалено за позовом Одеської міськради, повідомляє Інтерфакс-Україна. Проте представники ЛГБТ-спільноти не мають наміру відмовлятися від ідеї та домовляються про ненапад із «Правим сектором».

12 серпня 2015 року виконавчий комітет Одеської міської ради звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до глави організаційного комітету «Одеса Прайд-2015». Серед аргументів на свою користь, які навела міськрада, було те, що в місті існують негативні настрої в суспільстві по відношенню до майбутньої події, а також є висока ймовірність застосування насильства до учасників маршу, порушення громадського порядку під час проведення заходу. Крім того, суд урахував факт проведення в місті 14 і 16 серпня футбольних матчів.

Між тим, організатори заходу ще напередодні заявили, що, незважаючи на протидію міськради та загрози, вони все одно мають намір пройтися вулицями Одеси. «Якщо отримаємо офіційне судове рішення про заборону заходу, будемо подавати апеляцію. Якщо нам заборонять демонстрацію на конкретних вулицях – нічого страшного: Одеса велика. Ми не здамося. Однозначно – фестивалю бути!» – заявила одна з організаторів фестивалю «Одеса Прайд-2015».

За словами організаторів, для участі у заході вже зареєструвалися понад 200 осіб, зокрема, й іноземці. Організатори також намагаються домовитися з радикальними силами і ультрас про ненапад. Такі домовленості, за їхніми словами, вже досягнуті з низкою проукраїнських організацій – «Самообороною Одеси», «АвтоМайданом» та «Правим сектором».

Втім, рядові учасники організацій не приховують свого бажання перешкодити проведенню маршу рівності. А керівник одеського відділення «Правого сектора» Сергій Стерненко заявив: «Бити геїв не будемо, але маршу не буде також». На його думку, захід – провокація.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ