хліб
Міністр АПК заявляв, що до кінця року хліб в Україні не дорожчатиме

Україна може стати третім у світі експортером зерна: за даними Мінагрополітики, в 2015-2016 маркетинговому році (з 1 липня поточного року по 30 червня наступного року) держава продасть 36 млн. т. збіжжя. У попередньому МР було 34,8 млн. т. і 4-е місце, пише Сегодня.

Перше місце в новому маркетинговому році займуть США – 84,5 млн. т., друге – країни ЄС з 42 млн. т. За розрахунками начальника аналітичної служби «АПК-Інформ» Родіона Рибчинського, цього року в Україні зберуть 59,1 млн. т. зернових проти рекордних 63,8 млн. т. в 2014-му.

Прогнози експертів і синоптиків на врожай 2016 року поки не радують. Головна причина – холод і відсутність дощів у жовтні та на початку листопада. «Готовність озимих посівів до зими погана: у жовтні температура була нижче норми і мало дощів, – говорить начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко. – Ситуація найскладніша за останні кілька років: 30% покладених в сухий ґрунт посівів не дали сходів, і невідомо, чи з’являться вони. Розраховуємо, що зима буде нехолодною, така тенденція останніх років. Найменший період без снігу при мінус 15 градасах призведе до вимерзання посівів».

Рибчинський каже, що урожай 2016 року очікується нижче нинішнього (яким він буде, в даний час спрогнозувати неможливо), але на простих громадянах це не позначиться. «Щорічне споживання зерна пшениці населенням – 4,5 млн. т. на рік, інших культур – ще 1 млн. т. плюс 10 млн. т. зерна на корм худобі, – говорить Рибчинський. – Крім того, перехідні запаси лише пшениці 5 млн.тонн. А будуть ще й запаси кукурудзи, ячменю. Прогнозуємо, що з урахуванням усіх факторів озимої пшениці вдасться зібрати не менше 14 млн. т. (в 2015 році – 22 млн. т.). Для внутрішнього споживання зерна вистачить, а на експорт трейдери продадуть менше».

Президент Украналітцентра Олександр Охріменко каже, що ціна зерна зростатиме незалежно від урожаю, оскільки підвищилася його собівартість: «Через девальвацію гривні подорожчав посівний матеріал, добрива, паливо, виросли зарплати … Очікується подорожчання хліба на 20% від нинішніх цін».

Раніше міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко заявляв, що до кінця року хліб в Україні не дорожчатиме. За словами Павленка, в Україні намолотили достатню кількість хліба для внутрішніх потреб. «Жодних підстав для зростання цін на хліб до кінця року немає», – сказав міністр.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ