gontaryeva
Заощадження можновладців у доларах негативно позначаються на довірі до гривні та банківської системи України

Українські високопосадовці не довіряють українській банківській системі, оскільки зберігають особисті заощадження в доларах США. Такого висновку дійшли оглядачі впливового американського видання  The New York Times, проаналізувавши електронні декларації чиновників та політиків.

Високопосадовець, що опікується банками країни, Валерія Гонтарева, яка відповідальна за стабілізацію національної валюти – гривні, тримає більшу частину своїх грошей у доларах США – $1,8 мільйона, зазначає видання.

У The New York Times наголошують на тому, що такі дії глави НБУ, як і інших політиків, вкрай негативно позначаються на довірі до гривні та банківської системи України.

«У багатьох законодавців і чиновників, відповідальних за те, щоби вселяти громадськості довіру до економічних і банківських установ України, мало віри, що їхнє власне багатство буде в безпеці в національних банках країни», – йдеться в статті.

«Поряд із натяком на потенційні можливості для розслідувань антикорупційної поліції, фінансова звітність вказує на очевидну відсутність довіри до фінансових установ країни з боку лідерів, які керують нею. Здається, деякі політики поставилися до декларації, як до свого роду амністії, показуючи все, що вони заробили десятиліттями нечесною працею, з метою очистити себе. Однак антикорупційні органи уповноважені дослідити джерела фінансових коштів», – додають в американському виданні.

Журналісти також наголошують, що такі високі доходи в деклараціях чиновники вказують для того, щоби приховати майбутні фінансові махінації.

Як відомо,  українські політики загалом задекларували 482 мільйони доларів заощаджень, з яких 36 мільйонів вони зберігають готівкою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ