Лікарі закликали українців остерігатися нового штаму віруса
Лікарі закликали українців остерігатися нового штаму віруса

Доктор медичних наук Алла Мироненко у коментарі 24 попередила, що цього року слід остерігатися нового штаму вірусу в Україні.

Медик наголосила, що коли у вересні розпочинається навчальний рік і діти йдуть в садочки, школярі до школи, а студенти – до вузів, медики традиційно спостерігають підвищений рівень захворюваності на респіраторні інфекції.

За її словами, цього року інфекцій багато, але це не грип, тобто тяжкого перебігу хвороби з високою температурою, як правило, в такий час у нашій країні можна не боятися.

«Таке зростання захворюваності триватиме до кінця вересня, а далі піде поступова стабілізація до того часу, поки не буде зафіксоване циркулювання грипу», – наголосила лікар.

Крім того, вона спрогнозувала, що перша хвиля грипу буде вже у грудні. Підкреслимо, це буде відносно новий вірус. Мироненко нагадала, що у невеликій кількості він був уже був у період минулої епідемії, однак тоді себе повністю не проявив. Тож цього сезону штам вірусу АH3N2 буде провідним збудником епідемії (цей вірус уперше було виявлено в Гонконґу).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ