Літак на сонячних батареях
Політ триватиме близько 5 діб

Літак на сонячних батареях Solar Impulse-2, пілотований швейцарцем Андре Боршбергом, вперше вирушив у політ через Тихий океан.  Як повідомляє nv.ua, переліт з китайського Нанкіна до Гавайських островів стане найдовшим етапом  кругосвітньої подорожі.

Щоб перетнути Тихого океану літаку на сонячній енергії потрібно близько п’яти діб. При цьому в кабіні пілотів може перебувати лише одна людина, тож льотчику доведеться весь час самостійно керувати польотом частину, а спати він зможе лише по 20 хвилин кілька разів на добу. Звичайно, Андре Боршберг занепокоєний такою перспективою: «Я ще не знаю, як буду себе почувати і як буду підтримувати сили протягом цих п’яти або шести днів у повітрі».

Політ щохвилини контролюватиметься диспетчерами з Монако, а метеорологи та організатори перельоту постійно оновлюватимуть інформацію, вибираючи для Solar Impulse-2 оптимальний маршрут. Адже до настання сутінків літій-іонні батареї літака повинні бути повністю заряджені, інакше енергії не вистачить до світанку. Однак зазначається, що у разі екстремальних ситуацій льотчик завжди матиме змогу здійснити посадку на воду.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ