біженці
Подорож на човнах з Єгипту до Італії є небезпечною та часто триває понад 10 днів

Головними джерелом нелегальних мігрантів до Європи стала Лівія. Про це повідомив директор Європейської прикордонної служби Frontex Фабріче Леджері, повідомляє Deutsche Welle.

«В даний час з території Лівії прибувають до Італії в 13-14 разів більше біженців, ніж мігрантів з Туреччини до Греції», – констатував Леджері.

За його словами, до цього моменту ніколи маршрут через центральну частину Середземного моря не був настільки затребуваним.

Глава Frontex прогнозує, що у цьому році кількість випадків нелегального перетину кордону між Лівією та Італією перевищить кількість усіх інших нелегальних переходів в Євросоюзі.

За його словами, лівійським маршрутом в основному користуються біженці із Західної Африки та Африканського Рогу.

«В Еритреї лютують переслідування й жорстока диктатура. Ці люди потребують захисту. З Сенеґалу, Ґамбії, Кот-Д’івуару і Ніґера багато людей тікають через відсутність економічних перспектив».

Він також зазначив, що його службі вдалося виявити нову базу для переправлення нелегалів до Європи – Єгипет.

Цього року зафіксували вже близько однієї тисячі випадків переправлення нелегалів на човнах з Єгипту до Італії.

«Цей маршрут стає все популярнішим. Він, однак, дуже небезпечний, подорож часто триває більше 10 днів», – зазначив глава Frontex.

Як повідомляв Інформаційний акцент, через навалу біженців у Європі зафіксували збільшення чисельності чоловіків – уперше за історію спостережень, що тривають від перепису 1749 року. Це унікальне явище для західних країн, де жіноче населення завжди перевищувало чоловіче.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ