Представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба
Представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба

Делегація РФ, яку позбавили низки повноважень в ПАРЄ через конфлікт в Україні, може повернутися до зали засідань Парламентської асамблеї Ради Європи. Є група впливових осіб, які хочуть зняти санкції з Росії. Про це повідомив представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба, передає Європейська правда.

У ПАРЄ відбуваються непрості та дуже неконструктивні процеси, зазначив Кулеба.

«Їхня мета – повернення російської делегації до зали ПАРЄ без виконання нею умов резолюцій, які сама ж асамблея і ухвалювала», – наголосив він.

За його словами, в ПАРЄ «є група людей, які хочуть повернути Росію до зали ПАРЄ за будь-яку ціну»: «Чи мають вони достатню кількість голосів, щоби це зробити? Ось це вже інше питання. І осінь буде надзвичайно напруженою в цьому плані. Про повернення росіян у жовтні не йдеться, але саме жовтнева сесія асамблеї продемонструє, наскільки реальними є шанси повернення росіян до ПАРЄ в січні 2017 року».

Нагадаємо, 24 червня Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи (керівний орган асамблеї) ухвалило декларацію, в якій заявило про потребу діалогу з Росією, і зазначило, що спільного у РЄ з Росією більше ніж того, що розділяє.

Як відомо, наприкінці січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій позбавила делегацію РФ низки повноважень, зокрема, і права голосу, через конфлікт в Україні до квітня 2015 року. У відповідь на це російська делегація до кінця 2015 року залишила Асамблею. 20 квітня ПАРЄ перенесла обговорення питання повноважень делегації РФ на червень.

Влітку 2015-го ПАРЄ продовжила до січня 2016 року санкції проти делегації Російської Федерації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ