Велика Британія
В червні 2016 року має відбутися референдум про вихід Британії зі складу ЄС

Міністр внутрішніх справ Великої Британії Тереза Мей пропонує країні припинити участь у Європейській конвенції з прав людини і, відповідно, вийти з-під юрисдикції Євросуду з прав людини. Про це пише повідомляє The Guardian.

За її словами, це дасть змогу королівству реформувати законодавство та стати захищенішим від міграційної кризи.

«Якщо ми хочемо реформувати законодавство у сфері прав людини в цій країні (у Британії, – ред.), то ми маємо виходити не з ЄС, а з ЄСПЛ та з-під його юрисдикції», – заявила міністр.

Мей наголосила, що ЄСПЛ «може зв’язати руки парламенту, нічого не додає нашому процвітанню, робить нас менш захищеними, запобігаючи депортації небезпечних іноземців, і не робить нічого, щоби змінити ставлення урядів, наприклад Росії, до прав людини».

Водночас опозиція різко розкритикувала такі заяви голови МВС. Зокрема, міністр внутрішніх справ Британії у тіньовому кабінеті Енді Бурнхем сказав, що це було би кроком назад і опозиція протистоятиме таким планам Мей.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в червні 2016 року має відбутися референдум про вихід Британії зі складу ЄС попри лютневі домовленності президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера та прем’єр-міністра Британії Девіда Кемерона нарешті щодо подальшого перебування острівної держави у складі Євросоюзу.

Довідка: Європейський суд з прав людини – це міжнародний судовий орган, юрисдикція якого поширюється  на  всі держави-члени Ради Європи, що ратифікували Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, і включає всі питання, які стосуються тлумачення і застосування конвенції, разом із міждержавними  справами і скаргами окремих осіб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ