tereza-mey-bory-s-dzhonson
Тереза Мей і Борис Джонсон останніми днями намагаються причарувати оточення Трампа

Лондон планує вплинути на нового Президента США Дональда Трампа, щоби він допомагав відстоювати британські національні інтереси. Про це йдеться у секретній службовій записці посла Великої Британії у США, пише The Sunday Times.

Посол сер Кім Даррок «хвалькувато писав, що Британія краще, ніж будь-яка інша країна, здатна направляти зовнішню політику нового Президента США і заохочувати «еволюцію» його найбільш крайніх ідей», зазначено в статті.

«Джерела в британських урядових колах говорять, що міністри, генерали і керівники розвідслужб зараз планують, як вплинути на Трампа з таких питань, як НАТО, Іран, Росія та імміграція. Це спроба сприяти тому, щоби Велика Британія отримала користь від перемоги Трампа і приборкала його найбільш крайні погляди», – наголошує видання.

У службовій записці дипломат зазначив: «Обраний президент – головним чином «людина стороння», чиї висловлювання в перебігу виборчої кампанії, можливо, оголюють його інстинктивні пориви, але він напевно буде еволюціонувати і особливо буде відкритий до зовнішнього впливу, якщо його правильно здійснювати».

Газета коментує: розголос записки потенційно ставить британський уряд у прикре становище, натомість пояснює, чому прем’єр-міністр королівства Тереза Мей і міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон останніми днями намагаються причарувати оточення Трампа.

Джонсон бойкотував неофіційну нараду міністрів закордонних справ країн ЄС, де обговорювали перемогу Трампа. Як він пояснив, перемога Трампа – це «прояв демократії», а не криза, небезпечна для Заходу.

Згідно з даними газети, «Мей цього тижня в своїй першій масштабній промові про зовнішню політику заявить, що неможливо ігнорувати невдоволення глобалізацією, що стало поштовхом до «Брекзіту» і перемоги Трампа».

Неназване джерело в британському кабінеті міністрів зазначило: «Одне з пріоритетних завдань уряду – проаналізувати, що значать для Великої Британії висловлювання Трампа про НАТО» і «як тепле ставлення Трампа до путінської Росії може позначитися на контртерористичній стратегії та політиці в сирійському напрямку», зазначає видання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ