відмивання грошей
Через лондонську нерухомість перекачуються колосальні суми, вважають оглядачі The Times

Майже 2 тисячі британських посередників сприяли створенню мережі офшорних компаній і таємним переказам мільярдів фунтів по всій планеті. Такий висновок випливає з документів «панамського архіву». Про це пише The Times.

«Юристи, бухгалтери, банки й агенти із створення компаній, що базуються в Британії, були причетні до створення 32 тис. з 200 тис. офшорних компаній, яким панамська юридична фірма Mossack Fonseca надала права юридичної особи», – повідомляють журналісти Шон О’Ніл, Алексі Мострус і Том Віллс.

The Times самостійно проаналізувала реєстр земельних ділянок і виявила: за 16 років тисячі офшорних компаній, що володіли британською нерухомістю, вказували як свою британську адресу великі юридичні фірми з Сіті, зокрема Clifford Chance, Farrer & Co і Withers.

Роберт Палмер з громадської організації Global Witness заявив, що фірма Mossack Fonseca просто «перекладала папірці», а за нею стояла мережа банків і юридичних фірм, які організовували переказ та приховування грошей.

«Лондон – ймовірно, столиця глобального відмивання грошей: через лондонську нерухомість перекачуються колосальні суми, і цю діяльність обслуговує армія «профі в ділових костюмах», – додав він.

Варто зазначити, що прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон, чий батько фігурував в «панамських документах», визнав наявність у нього акцій в офшорному фонді батька на суму приблизно 30 тисяч фунтів стерлінгів. Однак глава британського кабінету міністрів підкреслив, що продав ці активи за кілька місяців до вступу на посаду в 2010 році.

Нагадаємо, десятки ЗМІ по всьому світу оприлюднили матеріали про власників великих офшорів, ґрунтуючись на даних «Панамського архіву» – збірки документів про офшорні схеми маловідомої фірми з Панами Mossack Fonseca. В скандальних документах фігурують десятки колишніх і нинішніх лідерів держав, політиків та багатих і впливових бізнесменів.

У самій Mossack Fonseca «злив» архіву назвали «кримінальним злочином», а прокуратура Панами наразі проводить власне розслідування і обіцяє «нульову толерантність» порушникам.

Читайте: Керівник скандальної офшорної імперії звинувачує журналістів у підтасовуванні фактів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ