Коломойський, Боголюбов,
Російська компанія позивається до Боголюбова та Коломойського на загальну суму в 380 мільйонів доларів

В рамках розгляду позову російської нафтової компанії «Татнєфть» Лондонський суд заморозив майно українських олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у Європі. Про це повідомляє Bloomberg.

Судовий ордер стосується приватного літака, човна і майна у Англії. Також під його дію потрапила розкішна вілла Коломойського у Франції з гектаром землі та 50 акрів у французькому регіоні Верхня Савойя.

Щодо Боголюбова, то під дію ордера потрапили декілька об’єктів його дорогої нерухомості, включно з будинком поруч із Букінгемським палацом в Лондоні вартістю 5,7 млн доларів.

Позов «Татнєфті» датований 22 березня. Російська компанія позивається до Боголюбова та Коломойського на загальну суму 380 мільйонів доларів.

Позов також стосується бізнес-партнерів олігархів – Олександра Ярославського та Павла Овчаренка. Останній керує компанією «Укртатнафта».

«Татнєфть» звинувачує олігархів у несплаті грошей за поставку нафти цій компанії у 2009 році.

Коментуючи позов, адвокат Боголюбова Алі Малек заявив, що ці вимоги є застарілими і стосуються «історичних подій». На його думку, час подання такого позову вже минув.

«Укртатнафта» створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій НПЗ належало структурам, близьким до ВАТ «Татнєфть», ще 28,7788% – міністерству майна Татарстану. Потім на підприємстві з’явилися нові акціонери, близькі до української групи «Приват» і бізнесмена Олександра Ярославського.

В результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів в ЗАТ практично обнулилася, а на підприємстві з’явився новий великий акціонер, пов’язаний з групою «Приват» – ТОВ «Корсан».

«Татнєфть» пред’явила позов Україні в травні 2008 року на підставі російсько-української угоди про захист інвестицій, укладеної в 1998 році, в зв’язку з начебто насильницьким захопленням ЗАТ «Укртатнафта» в жовтні 2007 року та експропріації акцій «Татнєфті».

Російська компанія виграла справу. Міжнародний арбітраж в липні 2014 року зобов’язав Україну виплатити «Татнєфті» компенсацію в розмірі 112 млн. доларів плюс відсотки.

«Укртатнафта» заявила про готовність компенсувати державі всі витрати, пов’язані з виплатами за рішенням суду.

Апеляційний суд Парижа 18 жовтня розпочне розгляд по суті апеляційної скарги України на рішення міжнародного арбітражу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ