Ігор Коломойський та Віктор Пінчук
Пінчук і Коломойський у Лондоні уклали мирову

Українські бізнесмени Ігор Коломойський та Віктор Пінчук уклали мирову угоду, що і зафіксував суддя Лондонського арбітражного суду. Про це пише DT.UA.

«Коломойський зобов’язався віддати Пінчуку частину грошей, привласненим ним у загальному феросплавному бізнесі. При цьому умови мирової угоди, і навіть сам факт її укладення, сторони не розголошують», – йдеться в публікації.

У справі, розгляд якої Лондонський арбітражний суд почав 28 вересня, йшлося про несплачені дивіденди так званого феросплавного холдингу – Пінчук вимагав у Коломойського свою частину. Феросплавний холдинг включає Нікопольський, Запорізький та Стахановський феросплавні заводи та Марганецький та Орджонікідзевський ГЗК на Дніпропетровщині. «Однак як нерідко трапляється при роботі з Ігорем Валерійовичем, з грошима виникли труднощі: за версією Пінчука, йому від прибутку цих підприємств недодали дивіденди на півмільярда доларів», – пише автор статті. За неофіційними даними, у результаті мирової угоди позивач стане «щасливим власником» приблизно половини необхідної суми.

Зазначимо, що ключовим претендентом на феросплавний дохід був Пінчук, який став зятем президента Кучми і отримав під патронат Нікопольський завод феросплавів. При цьому контрольний пакет залишався за державою. Коломойський тим часом скуповував на ринку пакети акцій Нікопольського феросплавного і обох вищезазначених ГЗК. Спроби досягти домовленості про спільну роботу на феросплавному ринку були невдалими.

У 2003 році Пінчук на спецконкурсі купує контрольний пакет (із заниженням ціни від ринкової в рази). Після Помаранчевої революції Коломойський зробив спробу «віджати» у Пінчука дешево куплене. «Після жорсткої сутички трапилася якась домовленість протиборчих сторін», – йдеться у публікації. У результаті був створений той самий холдинг, в якому Пінчук поступився Коломойському контроль над НЗФ, отримавши натомість 30% у загальному феросплавному бізнесі.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ