Штайнмайер Меркель
Штайнмайера критикують за компромісність у ставленні до Росії

Канцлер Німеччини Анґела Меркель стрімко втрачає популярність. Наразі вона має найнижчу за пʼять років підтримку населення. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічним інститутом Infratest dimap, передає Deutsche Welle.

Так, за даними соціологів, позитивну оцінку діяльності Меркель на посаді канцлера дали лише 45% респондентів.

Таким чином, Меркель змогла посісти лише шосту сходинку в рейтингу популярності німецьких політиків.

Також важливо відзначити, що більшість опитаних – 51% – виступає проти нового, вже четвертого терміну Меркель на посаді канцлера ФРН. Позитивно до повторного обрання Меркель ставляться лише 46% опитаних.

Найбільш популярним німецьким політиком наразі, за результатами даного опитування, є міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр. Його підтримують 73% опитаних громадян.

На другій сходинці розташувався глава Мінфіну Німеччини Вольфганг Шойбле – з 65%.

За ними йдуть прем’єр-міністр федеральної землі Баден-Вюртемберг Вінфрід Кречман, лідер партії «Соз 90»/»Зелені» Джем Оздемір і партнер Меркель з блоку ХДС/ХСС прем’єр Баварії Хорст Зєєхофер.

Парламентські вибори в Німеччині відбудуться у серпні або вересні 2017 року. Точну дату виборів ще не називали. Нова коаліційна більшість висуне кандидата на пост канцлера країни.

Як відомо, Анґела Меркель очолює уряд ФРН із 2005 року – довше, ніж будь-хто з глав урядів інших країн Європи.

Якщо вона залишиться на посаді канцлерки і після виборів 2017 року, то може повторити рекорд Гельмута Коля, який очолював німецький уряд упродовж 16 років.

Анґела Меркель повинна визначитися щодо своєї кандидатури на посаду канцлера ФРН на початку 2017 року. Її рішення залежатиме від згоди ХДС знову підтримати Меркель.

До слова, головного конкурента Меркель – Штайнмайєра – критикують за компромісне ставлення до Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ