Наталія Севостьянова
Нині обраховують попередній кошторис будівництва нового закладу київського СІЗО, каже Севостьянова

Приватний інвестор збудує новий пенітенціарний комплекс на ділянці за межами Києва чи у віддалених районах міста. Водночас Лук’янівське СІЗО продадуть. Про це заявила заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, передає Німецькій хвилі.

«Після завершення будівництва та перенесення Лук’янівського СІЗО у новий комплекс за містом, такий приватний інвестор отримав би у приватну власність земельну ділянку та нерухоме майно, що знаходиться на ній, у рахунок погашення заборгованості за витрачені кошти для будівництва нового СІЗО», – пояснила Севостьянова.

За її словами, зараз готується оцінка майнового комплексу та земельної ділянки незалежним міжнародним оцінщиком, висновок якого буде визнаний західними банками. Також Мін’юст шукає проект побудови пенітенціарного закладу, який був успішно реалізований і запущений в експлуатацію протягом останніх десяти років у країнах ЄС, аби аналогічний проект можна було відтворити і в Україні.

Нині обраховують бодай попередній кошторис будівництва нового закладу київського СІЗО. «Усе відбуватиметься тільки шляхом проведення відкритого конкурсу та відкритого відбору», – наголошує Севостьянова.

Поки невідомо, на яких умовах інвестор отримає землю та комплекс будівель СІЗО і чи дозволять йому знести їх. За словами чиновниці, поки Мін’юст чекає на висновок міністерства культури про історичну цінність будівель СІЗО.

Якщо проект із продажу СІЗО спрацює у Києві, то подібне приватно-державне партнерство для винесення СІЗО за межі міста спробують повторити у Львові та Харкові.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ