На Лукаш одягнуть електронний браслет

Екс-міністр юстиції України Олена Лукаш проходить інструктаж щодо особливостей перебування під заставою і носіння електронного браслета, який їй видали за рішенням суду. Про це повідомив прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко, коментуючи заяву колишнього глави Адміністрації президента України Андрія Портнова про «викрадення» Лукаш зі слідчого ізолятора співробітниками ГПУ, інформує ТСН.

«Ніхто її не вкрав. Вона перебуває в Генеральній прокуратурі України з нашими співробітниками. З нею проводяться необхідні процесуальні дії, пов’язані з виконанням рішень суду про обраний їй запобіжний захід. А саме, ви знаєте, що суд визначив утримання під вартою, або як альтернатива – внесення застави. У зв’язку з тим, що внесли заставу за пані Лукаш, зараз із нею проводять інструктаж, як вона повинна поводитися в період дії цього запобіжного заходу, а також буде на неї одягнений електронний браслет. Крім того, їй заборонено залишати територію населеного пункту, де вона проживає. Тому зараз проходить всі ці процесуальні і технічні нюанси», – розповів Куценко.

За його словами, екс-міністру «не можна місто покидати, в якому вона перебуває» і для контролю правоохоронцями її місцеперебування якраз і буде використаний електронний браслет.

«Щойно вона перетне кордони міста Києва, у нас, точніше в міліції, запіпікає, задзвенить і все, і виловлять», – сказав він. Також він зазначив, що Лукаш вільно пересуватиметься одразу після завершення інструктажу.

Читайте: Портнов заявив про викрадення Лукаш із СІЗО

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 5 листопада Служба безпеки України затримала екс-главу Міністерства юстиції України часів президентства Януковича Олену Лукаш.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України 28 лютого 2014 зажадала від МВС і СБУ протягом 10 днів затримати Лукаш за підозрою в розстрілі активістів на Майдані Незалежності в Києві з 18 по 22 лютого. 28 травня 2015 заступник Генерального прокурора України повідомив Лукаш про підозру.

За даними відомства, внесено відомості в ЕРДР про вчинення Лукаш кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 367 (службова недбалість), ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку), пов’язаних з припиненням роботи всіх єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ