Церемонія нагородження Сі Цзіньпіна пройшла під час візиту Лукашенка до Пекіна
Церемонія нагородження Сі Цзіньпіна пройшла під час візиту Лукашенка до Пекіна

Президент Білорусі Алєксандр Лукашенко нагородив голову Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна вигаданим орденом. Про це пише Бєларуський партизан.

Очільник КНР отримав орден «За зміцнення миру і дружби», якого немає в переліку державних нагород країни. Опозиційне видання не виключає, що в бажанні особливо догодити китайському лідеру офіційний Мінськ спішно вигадав нагороду спеціально для Сі Цзіньпіна і вручив її під номером 1. Причому зміни у закон про державні нагороди внести не встигли.

Зрештою на даний момент ніхто не може сказати, чим нагородили китайського лідера, яке місце цей орден посідає в білоруській нагородній ієрархії та чим мають відрізнятися заслуги тих, кого країна нагороджує орденом «Дружби народів», від заслуг тих, кому вручатимуть «Орден миру і дружби».

Церемонія нагородження Сі Цзіньпіна пройшла під час візиту Лукашенка до Пекіна. На сайті білоруського президента йдеться, що орден вручили Сі Цзіньпіну «за великий особистий внесок у розвиток торговельно-економічних, науково-технічних, гуманітарних зв’язків між Білоруссю і Китаєм, виняткові заслуги в зміцненні дружніх відносин і співробітництва між державами».

У повідомленні також зазначається, що голова КНР став першим, хто удостоєний цієї нагороди.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ