Лукашенко , Чиж
В ЄС Юрія Чижа називали «гаманцем» президента Алєксандра Лукашенка

Комітет держбезпеки Білорусі затримав мільйонера Юрія Чижа, якого в ЄС називали «гаманцем» президента Алєксандра Лукашенка. Його звинувачують в невиплаті великої суми податків і тримають в слідчому ізолятора КДБ, повідомляє BBC-Україна.

Також затримали менеджерів компанії «Трайпл», гендиректором якої був Юрій Чиж. Інформацію про це підтвердив 13 березня прес-служба КГБ Білорусі.

У березні 2012 Юрій Чиж потрапив до списку осіб, до яких застосовувалися візові та економічні санкції ЄС, як бізнесмен, який «надавав фінансову підтримку режиму Лукашенка через своє підприємство «Трайпл», активне в різних царинах білоруської економіки». У жовтні 2015 року санкції скасував суд ЄС в Люксембурзі, тому що Рада ЄС не змогла надати доказів цієї підтримки.

Група компаній, що належить Чижу, виробляє безалкогольні напої, пластикову тару та вікна, веде нафтовий, транспортний, аграрний та будівельний бізнеси. Також в її активах перебувають нафтові та газові компанії, кілька виробничих підприємств, мережа гіпермаркетів, компанія з торгівлі продовольством та одягом, футбольний клуб «Динамо», гірськолижний спорткомплекс та мережа кафе і ресторанів.

Колишній бізнес-партнер Юрія Чижа Владімір Япришев перебуває під слідством уже півроку. Його звинувачують у шахрайстві та виведенні коштів за кордон.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ