Луценко
Луценко хоче вилучати паспорти депутатів, щодо яких внесене подання від ГПУ

Генпрокурор Юрій ‪‎Луценко просить депутатів змінити Регламент Верховної Ради в частині порядку притягнення народних депутатів до відповідальності, аби в подальшому не виникало плутанини з прокурорськими поданнями. Про це повідомляє прес-секретар Луценка у Facebook.

За словами Луценка, наразі регламент ВРУ вимагає голосування окремо за притягнення до відповідальності, окремо – за затримання депутата, окремо – за арешт. Відповідно, це повинні бути різні подання Генпрокуратури. Він зазначив, що терміну «арешт» немає в чинному КПК. Очевидно, що через неузгодженість законодавчих актів прокуратура і далі буде об’єктом критики стосовно кількості подань.

«Оскільки такого поняття як арешт немає в КПК, логічно було б прописати в регламенті не «арешт», а «запобіжний захід, визначений судом», – зазначив керманич ГПУ.

Також він вважає, що необхідно прописати в законі формулювання, яке б дозволяло вилучати документи для виїзду за кордон або призупиняти дію таких документів у депутата одразу після внесення подання, а не після позбавлення недоторканості: «Треба продумати формулювання, бо його відсутність передбачає можливість втечі, в якій потім звинувачують парламент і прокуратуру».

Нагадаємо, влітку 2016 року компанія українських можновладців-втікачів поповнилася ще одним членом. Народний депутат Олександр Онищенко, з якого 5 липня Верховна Рада зняла депутатську недоторканність,  чкурнув до Австрії.  Ще до ухвалення рішення парламентом він виїхав у Росію. Як відомо, Онищенка підозрюють у причетності до газових оборудок.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ