Микола Давидюк
Микола Давидюк

Справа команди Юрія Луценка проти команди Арсена Авакова – це по суті боротьба за перше місце в силовому блоці країни: хто ж головний силовик країни – міліціянт чи прокурор? Про це виданню Інформаційний Акцент сказав директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк, коментуючи ініціативу генпрокурора Луценка провести розслідування щодо очільника МВС, через те, що Аваков не повідомив про наявність у нього конфлікту інтересів при розслідуванні справи його бізнес-партнера Ігоря Котвіцького.

За словами експерта, малоймовірно, що проведення цього службового розслідування призведе до розколу коаліції.

«Інстинкт самозбереження у них присутній, вони боротимуться, але до певної межі. Зрозуміло – обидві сили перебувають в одній політичній коаліції, але тим не менше між ними є також внутрішні протиріччя. Проте всі розуміють, в результаті позачергових парламентських виборів «Народний фронт» – не гравець у наступній коаліції, тому зараз команда президента буде намагатися їх переломити, зробити більш лояльними і вижити з них соки, які потрібні «БПП», – пояснив Давидюк.

Попри це, на думку політолога, відкриття службового розслідування ставить Авакова у політичний шпагат.

«Аваков не перша людина в «Народному фронті», але й не остання. Сьогодні – це найвпливовіший фронтовик, його вплив не менший ніж вплив Яценюка. Луценко ініціював службове розслідування проти Авакова щоби посадити його за стіл переговорів, аби вимагати все те, що йому треба. Якщо просто так попросити не можна, то вони грають в свої прокурорсько-поліцейські ігри. Аваков зараз буде робити схожі речі, які робить генпрокурор, буде шукати такі ж моменти в біографії наближених людей до президента та самого Луценка. Зрозуміло, що це буде не перша лінія, не Кононенко, Березенко, але тим не менше він буде шукати на їхніх прибічників теж якийсь компромат», – припустив експерт.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, генпрокурор Юрій Луценко зацікавився діяльністю очільника МВС Арсена Авакова та ініціював проведення службового розслідування.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ