Луценко
Луценко пояснив ситуацію тим, що між НАБУ і САП «відбуваються тертя»

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що отримав від НАБУ листа з проханням притягнути до відповідальності керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Про це він повідомив у програмі Право на владу на телеканалі «1+1».

«Сьогодні (1 грудня, – ред.) я отримав лист від НАБУ з проханням притягнути до відповідальності (керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара, – ред.) Холодницького. Я не буду цим займатися, я, як Генеральний прокурор, маю обмежену компетенцію щодо цих двох інституцій (НАБУ і САП, – ред.), проводжу з ними наради», – заявив він.

«На жаль, тепер НАБУ заважає САП. Я дуже сподіваюся, що ми зможемо допомогти двом шановним керівникам разом працювати і подавати справи до суду», – додав Луценко.

Очільник ГПУ спробував пояснити ситуацію тим, що між НАБУ і САП «відбуваються тертя».

За його словами, ГПУ спільно з НАБУ оцінює діяльність слідчого прокурора Дмитра Суса, якого раніше викрили у наданні неправдивих даних в декларації.

Департамент ГПУ, в якому працював Сус, називають «департаментом Кононенка-Грановського» за прізвищами депутатів від БПП Ігоря Кононенка та Олександра Грановського, яким приписують вплив на цей підрозділ ГПУ.

У серпні відбулося зіткнення між співробітниками ГПУ та детективами Національного антикорупційного бюро, які здійснювали зовнішнє спостереження за Сусом.

В ГПУ заявили, що стеження було незаконним, у НАБУ ж стверджують, що мали на це рішення суду.

Також в НАБУ заявили, що слідчі ГПУ затримали їхніх детективів, незаконно утримували і катували їх протягом багатьох годин. Увечері сам Сус відвіз їх до будівлі НАБУ.

Пізніше стало відомо, що Суса перевели до іншого департаменту з департаменту з розслідування особливо важливих справ у царині економіки Генеральної прокуратури.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ