1460717741-2559
Раніше Луценко заявляв, що готовий очолити Генпрокуратуру за умови внесення змін до законодавства щодо кваліфікаційних вимог до кандидата

Верховна Рада не проголосувала в першому читанні за законопроект, що розширює коло осіб, які можуть претендувати на посаду Генерального прокурора України. Зокрема, передбачається, що кандидатам не обов’язково мати юридичну освіту, передає Інтерфакс-Україна.

У ході вечірнього засідання парламенту 10 травня за законопроект №4469 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань проголосували 224 народних депутатів з необхідних 226 голосів.

Голосуванню щодо даного законопроекту передувала бурхлива дискусія представників різних фракцій і депутатських груп парламенту.

Так, за словами лідера фракції «Блок Петра Порошенка» і кандидата на посаду генпрокурора Юрія Луценка, «цей закон не про те, хто буде наступним генеральним прокурором, а цей законопроект про те, якою буде Генеральна прокуратура».

За його словами, законопроект дає можливість залучити до роботи в Генпрокуратуру «людей з боку», тобто таких, які не були до цього системі ГПУ.

Водночас народний депутат Сергій Власенко (фракція «Батьківщина») зазначив, що даний законопроект був внесений на розгляд в зал Верховної Ради у вівторок буквально за кілька хвилин до його розгляду. За словами нардепа, він не був розглянутий профільним комітетом парламенту, і тому не міг бути винесений на обговорення в зал засідань.

Після невдалого голосування спікер парламенту Андрій Парубій закрив вечірнє засідання Верховної Ради.

Нагадаємо, раніше голова фракції «БПП» Юрій Луценко заявляв, що готовий очолити Генпрокуратуру за умови внесення змін до законодавства щодо кваліфікаційних вимог до кандидата на посаду генпрокурора в частині юридичної освіти та 10 років юридичної діяльності у правовій площині.

Пізніше народні депутати від «БПП» Руслан Князевич та Сергій Алєксєєв зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань» (№4469).

Документом передбачено, що на посаду генпрокурора може бути призначений громадянин, який, зокрема, має вищу освіту та стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та правоохоронному органі не менше 5 років.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ