iPhone
Додатки в iPhone

«Загирити» та «загаманити». Для багатьох такі слова можуть здатися дивними та незрозумілими. Аби зробити доступнішим львівську говірку української мови, столичний розробник мобільних додатків Анвар Азізов створив додаток для iPhone «Львівська Ґвара», пише AIN.

Створити такий додаток киянину спало на думку після відвідин міста Лева, де він придбав друкований словничок місцевої говірки. Історично склалося, що львівський говір відрізняється від загальноприйнятої української мови і містить слова, які середньостатистичному українцеві можуть здатися незрозумілими.

Зазначимо, що раніше киянин створив 5 словників: польсько-узбецький, російсько-узбецький, українсько-узбецький, українсько-кримськотатарський і англо-узбецький.

Нагадаємо, львівська ґвара (також львівський говір; пол. gwara lwowska) – міська говірка, урбаністичний лінгвофеномен, що сформувалася у Львові в результаті змішання південно-західних говорів української та польської мов, зі значними домішками німецької та єврейської лексики, за часів австрійського та польського панування.

Читайте: Помічник Siri може зламати чужий iPhone

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ