Лише чверть працевлаштованих українців отримують «білу зарплату»
Сім мільйонів українців перебувають в «тіні», не в повному обсязі показуючи свою зарплату

В Україні лише три мільйони осіб працюють офіційно і отримують повністю «білу» зарплату. Причому працевлаштовані 12 млн. українців. Про це заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби (ДФС) Сергій Білан, пише Тиждень.

Ще 3 млн. – самозайняті, а 7 млн. перебувають в «тіні», не в повному обсязі показуючи зарплату. За словами Білана, така ситуація є великою проблемою. Тому не лише ДФС, а й усі держоргани проводять активну роботу щодо детінізації зарплат.

«При старій системі податків підприємцю було невигідно виплачувати повну зарплату. У 2015 році ДФС вивела з тіні 102 тис. осіб. Цю роботу проводимо і далі. Але діяти потрібно зважено, тому різкі каральні методи призведуть до соціального вибуху (коли в результаті виведення з «тіні» підприємства власник зменшить зарплати працівникам удвічі-утричі). Тому проводиться комплекс соціальних, адміністративних, роз’яснювальних, кримінально-процесуальних заходів для роботодавців», – пояснив Білан.

Також заступник голови ДФС назвав ще одну проблему для наповнення держбюджету – фізичні особи, які користуються спрощеною системою оподаткування.

«Це успішно використовують власники великих підприємств, супермаркетів. Замість того щоби наймати на роботу людей, платити їм повну зарплату, податки, вони укладають договори як з фізичними особами. Неправомірно – так, але законом дозволено», – розповів він.

Нагадаємо, кількість податків в Україні скоротилася вдвічі – були 22 різні ставки, залишилося лише 11. Частина податків була скасована, інша – об’єднана в один податок. Ставку ЄСВ зменшили вдвічі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ