Загалом візова практика шенгенських країн в Україні стає досконалішою, вважають експерти
Загалом візова практика шенгенських країн в Україні стає досконалішою, переконують експерти

Консульства Естонії, Литви та Угорщини найактивніше видають шенгенські візи українцям. Про це повідомила громадська організація «Європа без бар’єрів», передає Європейська правда.

Експерти ґрунтувалися на опитуванні українців-заявників до цих консульств та візових центрів. В результатах дослідження представлені 18 країн, які є членами ЄС і видають «шенген» в Україні. Дружнє ставлення продемонстрували Естонія, Литва та Угорщина.

Візову практику ще п’яти країн назвали «нейтральною». До цього переліку увійшли Австрія, Бельгія, Латвія, Словаччина та Швеція.

Водночас, найбільше країн потрапили до переліку держав із «суперечливою» практикою. Це Польща, Німеччина, Франція, Греція, Португалія, Іспанія, Нідерланди, Франція, Італія, Чехія.

Примітно, що Польща є країною, яка видає найбільше віз громадянам України і тривалий час була серед лідерів рейтингу. Тепер вона перебуває в негативному переліку. Чехія, яка виявилася найгіршою в рейтингу, також неодноразово заявляла, що готова лібералізувати візовий режим.

Водночас, представники ЄББ зазначили, що цього року жодна країна не опинилася у групі держав з «проблемною візовою практикою», хоча в попередні роки така група існувала.

За словами аналітиків, це означає, що загалом візова практика шенгенських країн в Україні поліпшується.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ