біженці
Литовський парламент дозволив приймати біженців

Парламент Литви узаконив можливість розміщення біженців з держав Європейського Союзу або з третіх країн в країні. Про це повідомляє видання Delfi.

Зазначається, що за ухвалення відповідних поправок до закону про правове становище іноземців висловилися 66 депутатів, 8 – були проти, 22 – утрималися. «Це не питання приймати або не приймати біженців, а питання, як це зробити цивілізовано», – зазначив на представленні проекту ліберал Андрюс Мазуроніс.

Парламентарі, котрі висловилися за ухвалення проекту зазначали, що це буде прояв солідарності з ЄС. «Ми, коли піклуємося про свою безпеку, просимо допомоги у своїх партнерів з ЄС, коли хочемо отримати фінансову підтримку, теж звертаємося до ЄС, зараз нам запропоновано розділити солідарно тягар, який звалився на Європу», – зазначив голова парламентського Комітету національної безпеки і оборони Артурас Паулаускас. Тим часом, критики поправок стверджують, що нововведення значно полегшать умови нелегальним мігрантам залишитися в Литві, а це створює загрози для національної безпеки.

Як повідомляв Інформаційний АкцентНорвегія запровадила більш жорсткий прикордонний контроль, після того як аналогічних заходів вжила сусідня Швеція. Нові правила набули чинності 26 листопада. Нагадаємо, через наплив біженців два місяці тому контроль на своїх кордонах запровадила Німеччина. Цей термін минув, але Берлін сповістив Брюссель, що продовжує цей захід ще на місяць.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ