Савченко
До санкційного «списку Савченко-Сенцова-Кольченка» потрапили 84 людини

Литва першою в Євросоюзі заборонила в’їзд на свою територію особам, пов’язаним із засудженням української льотчиці Надії Савченко. Цю інформацію підтвердив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, повідомляє Delfi.

Крім «списку Савченко», нев’їзними оголошені особи, пов’язані із засудженням українців Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

«Конкретно йдеться про російських суддів, прокурорів, які безпосередньо брали участь у справі цих людей. Наразі виділені 46 осіб, яким заборонений в’їзд на територію Литви», – сказав Лінкявічюс, уточнивши, що список доповнюється.

До санкційного переліку потрапили люди, які брали участь в порушенні кримінальних проваджень проти Савченко, режисера Сенцова і правозахисника Кольченка.

«Ми не визнаємо ці справи, які з нашої точки зору є фальсифікованими, і ці особи, які безпосередньо пов’язані – судді, прокурори, деякі інші діячі з цих самозваних республік – Донецької і Луганської – вони теж потрапили до цього цсписку», – сказав Лінкявічюс.

Варто зазначити, що Литва – перша країна ЄС, яка впровадила такий список. За словами міністра, сподіваються, що крок Вільнюса спонукатиме інші країни ЄС наслідувати цей приклад.

Нагадаємо, 30 березня президент України Петро Порошенко підписав указ, який надає чинності рішенню РНБО від 25 березня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) стосовно осіб, причетних до протиправних дій щодо Надії Савченко, Олега Сенцова та Олександра Кольченка». Загалом до санкційного «списку Савченко-Сенцова-Кольченка» потрапили 84 людини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ