вантажівка
Литва почала стягувати плату за проїзд з російських вантажівок

Литва змінила транспортну політику щодо російського вантажного транспорту. Якщо раніше вони потрапляли на територію країни безоплатно, то тепер з далекобійників стягуватимуть гроші. Зміни набувають чинності з 21 грудня і є відповіддю на введення Росією в листопаді власної системи стягнення плати «Платон». Про це повідомив глава адміністрації автомобільних доріг Литви Еґідіюс Скроденіс в ефірі місцевої радіостанції LRT.

Він пояснив, що плата за проїзд у Литві стягується з 2005 року, але росіян це досі не стосувалося. Литовсько-російськими міжурядовими угодами було передбачено, що транспортники обох країн від дорожнього збору звільняються. Втім, після того, як в листопаді запрацювала система «Платон», яка поширюється як на російських далекобійників, так і на іноземні вантажні автомобілі, влада Литви вирішила змінити позицію. Тож, відтепер плата для вантажівок за проїзд литовськими автомагістралями становитиме 11 євро на добу і 57 євро на тиждень. В цілому, після введення плати, за словами міністра, планується зібрати близько п’яти мільйонів євро доходів.

У свою чергу, міністр комунікацій та транспорту Литви Рімантас Сінкявічюс впевнений, що оплата за проїзд навряд чи буде відкликана. «Хіба що щось радикально зміниться, і, найімовірніше, буде тенденція до її зростання», – сказав він.

Водночас представники «Росавтодору» заявили, що російська система «Платон» жодним чином не суперечить не тільки укладеними раніше угодам з Литвою, але й загалом не порушує чинне міжнародне законодавство. Російські ЗМІ повідомляють, що незабаром після оголошення литовського Мінтрансу про початок стягнення плати з російських далекобійників «Россільгоспнагляд» призупинив транзит риби через територію Литви до Росії. Формальним приводом для заборони стали «недоліки, виявлені під час перевірки литовських підприємств з виробництва та зберігання рибної продукції».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ