ly-tva-politsiya
ЄСПЛ визнав, що до українця поліцейські застосували непропорційну силу

Європейський суд із прав людини пристав на бік українця, який постраждав від зловживання співробітників поліції Каунаса. Тепер Литва має виплатити нашому співвітчизнику 15 тисяч доларів, повідомляє Delfi.

ЄСПЛ визнав, що до Мар’яна Юсова полісмени застосували непропорційну силу.

Інцидент стався п’ять років тому. Тоді до 16-річного Юсова опівночі на вулиці наблизилися полісмени, які розшукували грабіжників. Хлопець почав тікати, але незабаром був заарештований на залізничній станції.

Поліцейські заявили, що затриманий хлопець чинив опір, тому вони змушені були застосувати проти нього больові прийоми та кайданки. Хлопець визнав, що втікав від поліції, але заперечив той факт, що чинив опір.

Судово-медична експертиза виявила численні рани на плечах, руках, грудях, стегнах, рвані рани на великому пальці, усього «вісімнадцять або більше травм». Їх віднесли до заподіяння шкоди здоров’ю середньої тяжкості.

Тоді правоохоронці оштрафували  хлопця за опір поліції на 150 літів (43 євро), а службове розслідування проти правоохоронців показало, що сила була застосована законно і належним чином.

Однак сім суддів Страсбурзького суду цього тижня не погодилися з правоохоронцями Каунаса.

«Навіть якщо він дійсно облаяв офіцерів, впав на землю і намагався їх вкусити або штовхнути, суд не переконаний в тому, що дійсно була потреба у тому, щоби така кількість підготовлених офіцерів  застосувала фізичну силу в такій мірі, завдавши не менше 18 ударів», – йдеться у рішенні суду.

Адвокат українця Діана Вішинскіне це рішення назвала «перемогою над поліційним свавіллям».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ