Сім нардепів не подали декларації, зокрема Олександр Онищенко

30 жовтня збіг термін для подання електронних декларацій. Згідно з даними Єдиного державного реєстру, станом на ранок понеділка відсутні електронні декларації сімох народних депутатів, передають Українські новини.

Не подали декларації нардепи В’ячеслав Богуслаєв («Воля народу»), Анатолій Гіршфельд («Воля народу»), Ігор Шкір («Відродження»), Юрій Шухевич (фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Марія Матіос (сестра головного військового прокурора Анатолія Матіоса, депутата від фракції «Блок Петра Порошенка»), Олександр Онищенко та Сергій Клюєв.

Всі члени Кабінету міністрів (прем’єр-міністр, перший віце-прем’єр-міністр, віце-прем’єр-міністри й міністри), а також перші заступники міністрів і заступники міністрів відзвітували про свої доходи.

Згідно із законом, декларації за 2015 рік зобов’язані були подати службові особи, які на день початку подачі декларацій (1 вересня) займали відповідальне та особливо відповідальне становище.

Умисне неподання декларації карається штрафом від 2,5 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Тим часом голова Радикальної фракції Олег Ляшко вимагає, щоби всі громадяни України подали «нульову декларацію» і декларували своє майно щороку: «Наступний крок має бути, це запровадження нульової декларації. Усі повинні задекларувати, кожен громадянин України має задекларувати свої статки. Я хочу нагадати статтю 67 Конституції України, яка діє 20 років – усі громадяни щорічно подають декларації про свої доходи і майновий стан»

Також головний «радикал» країни обурився, що Україна просить гроші у МВФ, у той час як електронне декларування продемонструвало наявність «мінімум сорока мільярдів під матрацами».

До слова, сам Ляшко у своїй електронній декларації вказав значні статки, зокрема – 740 тисяч доларів, 90 тисяч євро та 890 тисяч гривень готівки; дві квартири, багато земельних ділянок, два автомобілі, великий орендований будинок та інше.

А депутат його фракції Андрій Лозовий, у свою чергу, вирізняється досить дивним переліком задекларованого майна. Поряд із цілком світськими речами на кшталт колекції вин, елітних годинників та ексклюзивних меблів він має у власності ще й Святі мощі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ