Харчами, які опиняються на смітнику, можна нагодувати всіх, хто страждає від голоду
Харчами, які опиняються на смітнику, можна нагодувати всіх, хто страждає від голоду

Попри те, що 795 млн. людей на планеті хронічно недоїдають, у смітник щороку потрапляє понад 1,3 млрд. тонн харчових продуктів. Про це йдеться у доповіді, яку для Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) підготувала дослідницька компанія Metabolic, передає Інтерфакс-Україна.

Найбільше продуктів викидають жителі Європи та Північної Америки, які часто самі утилізують їжу. Нерідко їжа псується ще до того, як потрапить до споживачів – на складах і базах, у крамницях, під час транспортування тощо.

«За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), нині 31% харчової продукції просто викидається», – звітують у фонді.

«Навіть чверті їжі, яка викидається, вистачить – щоби нагодувати всіх, хто страждає від голоду», – підкреслили у WWF.

Разом із тим, нині, за даними екологів, для вирощування агрокультур використовують понад половину всіх територій планети, придатних для цього. А через любов людства до морепродуктів різко скорочуються популяції багатьох видів риб, серед яких є і рідкісні.

Щоби запобігти катастрофі, WWF пропонує під час акції «Година Землі» скоротити споживання напівфабрикатів і звернути увагу на місцеві та сезонні продукти, особливо рослинного походження. Це необхідно для зменшення часу, ресурсів і енергії, що йдуть на виробництво і транспортування їжі.

Також фонд пропонує ввести систему екологічної сертифікації. Вона дасть змогу сформувати всі умови для створення екологічно безпечної продукції та організації виробництв.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ