chehiya
Довгострокові візи в чеських консульствах у Києві та Львові отримують сьогодні на 90% менше українців, ніж у 2007 році

Чеська торгова палата і чеські фірми терміново потребують українських робітників. Їм не вистачає близько 70 тисяч осіб, водночас, українці, які хочуть працювати в Чеській Республіці, просто не можуть потрапити в країну, адже повинні спочатку заплатити мафії гроші за захист розміром до двох тисяч євро за одну людину. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на чеське видання «Prague Monitor».

Попри той факт, що попит чеських роботодавців на українську робочу силу різко зростає, довгострокові візи в чеських консульствах у Києві та Львові отримують сьогодні на 90% менше українців, ніж у 2007 році. Про це свідчать дані Міністерства закордонних справ.

Крім того, більшість чеських фірм повинні платити додаткові гроші посередникам за своїх українських робітників. Віце-президент Торгової палати Івана Бартонова-Палкова відкрито говорить про «витончену мафіозну мережу».

Українці, які мають намір працювати в Чехії, повинні спочатку зареєструватися в електронній системі VisaPoint МЗС Чеської Республіки, щоби призначити дату в консульствах для отримання дозволу на роботу (картки співробітника).

«Це, однак, уже давно не працює; терміни заблоковані на місяці вперед. Натомість посередники працюють. Ось чому десятки тисяч українців безуспішно чекають на вільну дату в останні кілька років і можуть отримати її в посольстві, лише якщо заплатять посередникам», – пояснює схему заступник голови партії християнських демократів Людвік Говорка.

Фахівці впевнені, що чеська електронна система віз зазнає нападів з боку хакерів. Як наслідок, практично неможливо зареєструватися в ній належним чином, якщо тільки українські заявники не платять гроші за захист. Сума варіюється від 900 до 2 тисяч євро.

У свою чергу, віце-консул у Львові Павло Валовський каже, що все в консульстві у Львові в порядку. «Реєстрація вимагає терпіння», – заявляє дипломат.

Чеське МЗС лише розводить руками і заявляє, що юридично боротися з посередниками не може, оскільки послуги надаються за межами дипустанов. Разом з тим, нещодавно міністерство направило в консульство у Львові додатково 5 співробітників для розв’язання візової проблеми. Втім, поки цей крок не призвів до покращення ситуації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ