вибори
У столиці зупинили спробу виборчих махінацій «косинка»

У Києві зупинили масову спробу виборчих махінацій. Про це повідомляє Комітет виборців України на своїй сторінці у Facebook.

«У Києві на дільниці №800520 (вул. Героїв Сталінграда, 58-Б) відбулась спроба організації виборчих махінацій, так звана «косинка». Один із членів комісії видавав бюлетені підставним особам, які при цьому не розписувались у списку виборців. Такі особи мали при собі спеціальні позначки (так звані «косинки»), за якими цей член комісії міг їх розпізнати і видати бюлетені», – йдеться у повідомленні.

За законом член комісії має перевірити паспорт виборця, який засвідчує особу та місце її реєстрації. Виборець, у свою чергу, має поставити підпис у списку виборців. Як зазначає КВУ, порушення помітили спостерігачі, про що одразу повідомили міліцію. Наразі тривають слідчі дії. Подібне порушення передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 7 років.

Водночас у Волинській області спостерігається брак кабінок для голосування, агітація за кандидатів на дільницях та «чорний піар». Про це повідомляє прес-служба УМВС України на Волині. Такі порушення зафіксували спостерігачі за перші години виборів. Усі виборчі дільниці там відкрилися вчасно. В області їх загалом працює 1123.

Тим часом у Сумах на одній з дільниць взагалі немає кабінок: люди голосують на підвіконні. Про це повідомляє Комітет виборців України у Facebook. «На дільниці №590958 в школі №10 протягом першої години голосування були відсутні кабінки. Виборцям довелось голосувати на підвіконні, столах тощо. Таке голосування не дозволило забезпечити таємницю волевиявлення», – йдеться у повідомленні. ДВК наразі працює над встановленням виборчих кабінок.

Читайте: Через забудькуватість голови ДВК у Києві сейф відкривали «болгаркою»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ