mey-l-ru
Експерти не виключають і політичних причин ухвалення такого рішення російським Інтернет-гігантом

З 20 грудня російський Інтернет-гігант Mail.ru припиняє доставляти трафік в точки обміну в Україні. За даними компанії, пряме з’єднання обходиться занадто дорого. Про це пише ЛІГА.net.

Наразі Mail.ru надіслала повідомлення до української точки з обміну трафіком UA-IX (УкрМото).

«За їхніми словами, транспорт в Україну для них задорогий», – повідомив директор з розвитку UA-IX Михайло Половинка.

Аналогічний лист прийшов і в точку обміну Giganet.UA, яка попередила інших учасників обміну трафіком про вихід Mail.ru.

За приблизними підрахунками Михайла Половинки, відключення від українських точок обміну трафіком допоможе Mail.ru економити на доставці трафіку приблизно 50 тисяч євро на місяць.

При цьому альтернативні з’єднання з Mail.ru, за які група нічого не платить, збережуться.

Ще один співрозмовник редакції не виключає політичних причин: «Mail.ru могли просто сказати: геть із точок України». Щоби не чекати такого повороту, холдинг міг самостійно ухвалити рішення, пояснивши його необхідністю економії на трафіку.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 16 листопада стало відомо, що закривається український ресурс-файлообмінник EX.UA. Користувачі мають вилучити файли зі своїх архівів до 30 листопада.

Раніше силовики заявили про закриття ресурсу Fs.to через порушення авторських і суміжних прав. В ході розслідування затримані 19 осіб, що причетні до створення ресурсу, які адміністрували та наповнювали сайт контентом.

Згодом стало відомо, що закрився найбільший в Україні торрент-трекер Torrents.Net.UA. 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ