Віталій Ахрамеєв
Суд задовольнив позов Ахрамеєва

Державна скарбниця має виплатити активісту Євромайдана Віталію Ахрамеєву 0,5 млн. грн моральної шкоди за його незаконне затримання співробітниками спецпідрозділу «Беркут». Рішення ухвалив Деснянський райсуд Києва 22 липня 2016 року, повідомляють Українські новини.

Віталія Ахрамеєва затримали 21 січня 2014 року о 03:45 за Києвом як підозрюваного в активній участі в масових заворушеннях (частина 2 статті 294 Кримінального кодексу). 23 січня 2014 року Солом’янський районний суд Києва заарештував його на 60 діб, а 12 лютого – відпустив під домашній арешт. Експертиза встановила, що під час затримання Ахрамеєву завдали тілесних ушкоджень середнього та легкого ступенів тяжкості.

11 лютого Апеляційний суд Києва лишив незмінним запобіжний захід для заарештованого.

26 лютого 2014 року кримінальне провадження проти затриманих активістів було закрито через відсутність складу злочину. Ахрамеєв звернувся до суду з позовом до Держскарбниці, МВС і Головного управління Національної поліції, вимагаючи відшкодувати йому моральну шкоду. У позові він пояснив, що незаконні дії правоохоронців призвели до «погіршення стану його здоров’я, заподіяли фізичні та моральні страждання, втрату престижної роботи, погіршення нормальних життєвих зв’язків, втрату перспективи ділової активності, позбавили конституційного права на свободу та особисту недоторканність».

Представник прокуратури Києва і представник Держскарбниці позов не визнали, посилаючись на недоведеність позовних вимог. МВС свого представника в суд не направив, а в Нацполіції повідомили, що їхній представник перебуває у відпустці.

Суд задовольнив позов Ахрамеєва та визнав, що заявлена сума відповідає характеру й обсягу заподіяної активісту шкоди.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ