Фуршет
Понад 7 тисяч квадратних метрів торгових площ супермаркетів «Фуршет» заарештувала виконавча служба Мін’юсту

Під арешт потрапило майно одного з найбільших у Львові супермаркетів «Фуршет». Виконавче провадження здійснювалося на підставі виконавчих документів в рамках стягнення заборгованості за кредитом в розмірі 23 млн. доларів, наданого компанії ще в 2008 році. Про це повідомляють «Українські новини».

За інформацією ЗМІ, мережею супермаркетів «Фуршет» володіє Ігор Баленко, а також французька мережа АШАН через британську компанію «Антуза ЛТД», створену для розвитку бізнесу в Україні та Молдові.

Ще в 2007 році під програму розвитку мережі Баленко залучив кредити комерційних банків, зокрема «Укрсиббанку», «Райффайзенбанку Аваль», «Кредитпромбанку», ЄБРР, «ОТП Банку», «Правекс-Банку» і «Приватбанку».

Однак амбітні плани розширення не реалізувалися. Тож, у цілому, мережа заборгувала банкам, включаючи ЄБРР, близько $ 160 млн. «Ашан», попри свою пайову участь в проекті, відсторонився від розв’язання проблем, пов’язаних з боргами «Антузи ЛТД», і сконцентрувався на розвитку власної мережі.

Тому рятувати майно «Фуршетів» від кредиторів і державних виконавців, Ігорю Баленко довелося самостійно. Бізнесмен вдався до традиційних прийомів: провів реструктуризацію і викупив власні борги через пов’язаних осіб, а кредиторам запропонував погасити заборгованість за рахунок оренди.

Так, в наприкінці 2015 року ЄБРР з великим дисконтом продав права вимоги за кредитом «Фуршету» бізнес-партнеру Баленка, який постачав продукцію для мережі. А на початку 2016 року бізнесмен завершив реструктуризацію корпоративної структури групи «Фуршет», в результаті якої активи українських компаній були виведені в офшори шляхом продажу за умовною ціною.

За даними єдиного реєстру юридичних осіб України, новими акціонерами компаній групи «Фуршет» стали невідомі офшорні компанії на Віргінських островах, у Белізі, на Сейшелах, а також у Шотландії, які купили українські компанії за безцінь – 10 тис. гривень.

За інформацією ЗМІ, мережа супермаркетів «Фуршет» налічує близько 100 магазинів в Україні та Молдові. Також кілька супермаркетів працюють в окупованому Криму. У зв’язку з труднощами, пов’язаними з логістикою і поставками на півострів, власники мережі планували продати кримський бізнес росіянам.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ