56a0c4121377e
За 8 місяців 2016 року в Україну імпортували російські книжки на суму не більше 2 млн. доларів

Близько 70% книжок, які поширюються в Україні, походять з Російської Федерації. Крім того, лише 25% з усіх видавництв у нашій державі – українські.  Про це заявив віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко під час години запитань до уряду в парламенті, повідомляє Укрінформ.

«На одну українську книгу наш ринок пропонує 2,5 книжки російські», – наголосив він.

Однак, за його словами, спостерігається тенденція стабільного падіння імпорту російських книжок в Україну. Зокрема, у 2012 році в Україну були імпортовані книжки на суму в 33 млн. доларів, у 2013 році – 23 млн., у 2014 році – 12 млн., у 2015 році – 3,7 млн. За оцінками Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, за 8 місяців цього року російські книжки імпортовані на суму не більше ніж 2 млн. доларів.

Також віце-прем’єр-міністр зазначив, що велика кількість книжок завозиться незаконно. І саме у такий спосіб на територію держави потрапляє антиукраїнська продукція. Кириленко підкреслив, що найбільше спроб поширювати таку літературу – на півдні та сході України.

Нагадаємо, у квітні Кириленко заявляв про можливу заборону на ввезення в Україну та продаж книг з Росії антиукраїнського змісту.

А в червні в Будинку уряду в Києві представили проект закону про обмеження доступу російських книг антиукраїнського змісту на вітчизняний ринок. Тепер для ввезення і розповсюдження літератури з Російської Федерації імпортери вимагатимуть дозволи. Їх надаватиме громадська експертна рада при Держкомтелерадіо.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ