прем’єр Македонії Нікола Груєвський
Прем’єр Македонії Нікола Груєвський заявив про готовність змінити назву країни

Македонія заявила про готовність змінити назву країни через вимоги Греції. Про це заявив прем’єр Македонії Нікола Груєвський, пише The Guardian.

За його словами, в нього є бажання відновити діалог з Грецією, який потенційно може вилитися в зміну назви країни. «Ми готові до дискусій, відкриті до діалогу з ними і до знаходження рішення», – сказав Груєвський.«Ми хотіли б якнайшвидше перейти до діалогу з Грецією, щоби знайти рішення. І якщо ми його знайдемо, то звернемось до громадян, проведемо референдум», – заявив прем’єр Македонії.

Нагадаємо, Греція вважає, що Македонія «вкрала» назву в однієї з північних грецьких провінцій. Суперечка триває з 1991 року – часу здобуття незалежності Македонією, яка до 1991 року носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції. Через незгоду Греції з назвою Македонії країна не може вступити до НАТО і розпочати переговори про членство в ЄС. Як зазначає видання, з обох сторін наразі є сигнали, що 24-річна суперечка між країнами може бути вирішена.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ