Протистояння на Майдані
Протистояння на Майдані

Зараз є дуже низька ймовірність, що причетних до злочинів на Майдані притягнуть до відповідальності. Про це у коментарі виданню Інформаційний Акцент заявив директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко, коментуючи оприлюднення Генпрокуратурою доказів про скоєння злочинів на Майдані. За словами експерта, суд не довірятиме оприлюдненим звинуваченням, бо немає конкретних фактів, немає відеозаписів, немає задокументованих свідчень. На переконання правника, ніхто не проводив допити представників «Беркута», оскільки вони перебувають у Криму. Така ж ситуація і з Януковичем та його командою, яка перебуває на території іншої країни.

Якименко підкреслив, що причиною оприлюднення доказів є наближення річниці подій на Майдані: «Люди вшановуватимуть пам’ять тих, хто загинув на Майдані, відповідно керівництво держави повинно надати цим людям докази та назвати конкретні прізвища винних. Звичайно, окрім цього є дуже багато нарікань як зі сторони європейських представників, так з боку українського суспільства щодо діяльності Генпрокуратури в розслідувані подій на Майдані».

На думку експерта, правоохоронний блок держави показав слабку спроможність у розслідувані злочинів проти Майдану. «Правоохоронці багато часу втратили, в результаті чого винні у злочинах змогли «замести сліди». Суспільство розуміє, що ті особи, яких назвали в ГПУ, давали наказ, але це треба буде довести в суді», – зазначив правник.

Якименко також додав, що всі оприлюднені факти правоохоронні органи повинні направляти в Гаазький суд:«Вони мають направляти туди всі документи, всі зібрані свідчення, які підтверджують ці звинувачення, щоб Гаазький суд все таки дійшов висновків, що під час подій на Майдані злочини проти людяності були скоєні. Тоді українська сторона зможе просити міжнародний кримінальний суд в Гаазі взяти участь в їх переслідуванні, як кримінальних злочинців».

Нагадаємо, що суддя Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії 2002-2005 рр. Володимир Василенко у коментарі виданню Інформаційний Акцент заявив, що злочини проти людяності на Майдані таки були зафіксовані.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ