Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Кінець року – час підбиття підсумків.

Складу свій особистий список досягнень і #перемог у цьому році.

1. Остаточна відмова від багаторічної невиразної «багатовекторності» та «позаблокового статусу» України. Президент і прем’єр-міністр моєї країни в унісон заявляють, що наші пріоритети НАТО і ЄС.

2. Довгоочікуваний безвізовий режим із ЄС. Справа навіть не в тому, що за півроку відпаде необхідність проходити кола бюрократичного пекла для вікенду в Парижі. Це цивілізований вибір країни і відрив від «русского міра».

3. Запуск патрульної поліції замість обридлого ДАІ. Можливість нової кар’єри для безлічі молодих людей, поступове повернення довіри до МВС. Довгоочікувані історії, коли ксиви і кумівство порушників не рятують від покарання.

Нова поліція4. Переатестація міліціонерів для служби в новій поліції. Буде час, не полінуйтеся пошукати за тегом #атестаційнібудні. Дізнаєтеся багато історій з перших вуст, як волонтери Майдану і АТО сортують зерно від полови. Навіть незважаючи на скандал з 5 комісією, це якісна зміна. Сподіваюся, з якогось моменту так само на відверту бесіду почнуть викликати працівників прокуратури та судів.

5. Армія. Нова боєздатна армія, якою можна пишатися. За останній рік позитивних змін в армії було більше, ніж за 24 роки незалежності. Забуту, постійно обділену армію нарешті почали помічати. Цього року оборонний бюджет сягнув 113 мільярдів – це можливість військовим отримувати кращу зарплату та нові зразки озброєнь. Знайшла цікаві дані з бюджету-2010, підготовленого Ющенком і Тимошенко наприкінці їхньої епохи. Військовий бюджет тоді становив 10,533 млрд грн. А ось дотації на збиткові шахти Донбасу – 10 мільярдів грн. У підсумку одне із найбільш дотованих підприємств “Луганськвугілля” у вересні 2015 перетворилося на «Центруголь» у «ЛНР».

6. Головне досягнення 2015 року – концерн «Укроборонпром» став прибутковим і приніс 1,6 млрд. гривень. Бюджет України тільки у вигляді податків отримав 3,1 млрд відрахувань. За рік концерн, де працює 80 тисяч людей, поставив Міноборони та Нацгвардії 1441 одиницю нової і модернізованої техніки та озброєнь, 1963 одиниці капітально відремонтував і відновив 3794 агрегатів. За загальними цифрами ховається 673 одиниці бронетехніки, 275 – автотехніки, 135 паливозаправників, 59 одиниць інженерної техніки, 3 РЛС, 53 штук авіатехніки, 1830 ракетно-артилерійських зарядів та ін.

Армія17. Мін’юст. Передача 7 тисячам нотаріусів реєстраційних функцій. Ліквідація корупційних контор держреєстраторів, з яких годувалося не одне покоління попередників.

8. Введення зони вільної торгівлі з ЄС, яка почне діяти з 1 січня 2016 року. Попри численні заяви Росії про «необхідність юридичних домовленостей, що відповідає інтересам Росії», і Україна, і ЄС заявили – що не мають наміру вносити будь-які зміни в текст Угоди про асоціацію. Величезний плюс – ніяких Митних союзів і відкриті ринки для України.

9. Ніяких Охлобистіних і Лепсів, які збирають аншлаги із роззяв в окупованій Росією країні. Можливо, найвидатніше рішення СБУ.

10. Замість сумнівних газових контрактів із Росією на 10 років – поступова відмова від російського газу. Частка РФ у імпорті газу до України знизилася і становить зараз близько 30%. Прем’єр Яценюк вважає реальним за 10 років відмовитися від російської газу назавжди.

  • Які можуть бути святкування, коли гинуть наші хлопці і московський чобіт топче нашу землю?!