Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Ще раз про «скандал із капелюшком» на прийомі в Єлизавети II і закрию наглухо тему.

Ви знаєте, половина патріотів в Фейсбуці сльози струмками проливала, коли Жан-Клод Юнкер сказав, що Україну не візьмуть в ЄС мінімум 25 років. Зразу знайшлося неймовірне число теорій — чому нас не люблять, зневажають, ігнорують і показують європейські факи.

Але ось трапилася хороша історія. Молода дама 37 років, випускниця профільного вузу  — КІМВ, досвідчений дипломат отримує посаду посла в ключовій для нас державі — Великобританії. До призначення Наталії Галібаренко у нас щось там близько двох років не було посла — й уся дипломатія походу трималася на честі та совісті місцевого прем’єр-міністра Девіда Кемерона, який досить лояльний до України.

У наявності дві позитивні історії.

Перше. Нарешті у нас є посол в топовій країні-партнерові.

Друге. Приклад Наталі — як можна пройти складний кар’єрний шлях дипломата і стати послом в крутій країні. Це вам не історія про наївну дівчинку-філолога без досвіду роботи, яка отримала соковиту Одеську митницю виключно за свою красу.

Але тут включилися класична українська гівнистість і постійне підспівування російським ЗМІ, які першими посміялися над нашим послом у стилі «посол Хохляндії вбралася до королеви в костюм Мальвіни». Але хай би що там було — саме немодельна, але розумна Наталя представлятиме наші політичні інтереси в Британії, доки місцеві клаудіїшіффер будуть клацати по клавіатурі, сидячи в запраних махрових халатах.

Ось ця совкова гівнистість і небажання порадіти чужому заслуженому успіхові чи бодай тому, що в нас з’явився один повноцінний, якісний дипломат — і є те, що потрібно виполювати й спалювати найближчі 25 років. Щоби нам не соромно було піти до Євросоюзу.

P.S. На першому фото: внучки королеви Єлизавети —  Юджинія і Беатріс отак вирядилися на «весілля сторіччя», коли шлюбувалися Кейт Мідлтон і принц Вільям.

весілля в Британії

Наталя Галібаренко і королева Єлизавета

Наталя Галібаренко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ