Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Коли були судові засідання щодо Рубєжу і Баті, чимало співчутливих із піною в роті доказували про «патріотів». «Пси Авакова катують добровольців», «доколє рошен атакує героїв», «мусорів на мило» тощо.

В результаті знайшлися активісти, які активно працювали декораціями в суді. А також повискакували народні депутати, які залюбки взяли на поруки сумнівних «патріотів».

Та сама схема повторюється із ОПГ «Торнадо», де на судах присутні Семенченко, частина «Самопомочі» і «Донбас» в камуфляжі на броньовичках. Те саме на днях пережили з Красновим. Чий вихід із СІЗО Ігор Мосійчук записав як особисту перемогу себе любимого і групи своїх адвокатів.

Поки людина в камуфляжі маніпулюватиме брендами «патріот», «герой АТО» про жодну відповідальність мови бути не може. Поки народні депутати проводитимуть на скандальних судах часу більше, ніж на основній роботі – про справедливість можна забути.

Поки емоції про недоторканність «патріота» затьмарюють здоровий глузд у значного відсотка місцевого населення – ти, блін, згадуєш, біблійну історію, як юрба визволила вбивцю Варавву.

Я почитала деякі коментарі після появи світлин дніпровського стрілка Пугачова. Там були і традиційні «переслідування патріотів», і «мусорня наступає». Я не виключаю, що побачу якийсь депутатський теле***льник, який красуватиметься на його суді чи група мандатотримувачів намагатиметься взяти на поруки бикуватого молодика.

Насправді ж справа Пугачова може стати переломом. Або злочинці несуть покарання, незалежно від #допоки_ахметов_не_сидить і бренд «патріота». Або країна продовжує йти дорогою хаосу і рятувати варавв надалі.

Камуфляж в платтяній шафі не дає преференцій. Участь у боях, якщо вони були, не є індульгенцією на вбивство в цивільному житті. Бренд «притерся до АТО» треба розглядати окремо і в кожній ситуації. У мене все.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ