Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Непопулярний пост.

Чому в цій державі невідомо коли буде лад і порядок?

Років зо п’ять точно у нас волають про «вибіркове правосуддя». І ось в один день у двох судах розглядають дві скандальні справи. Першу щодо Єфремова, другу, ще більше заплутану – про Віту Заверуху і Ко.

За першого горою стоять партійні соратники. За іншу – топлять так звані націоналісти і депутати з умовних демократів. В обох випадках судові процеси перетворені на шоу і захист вузьких інтересів ідеологічно відмінних субкультур.

Я не в захваті від Печерського та Апеляційного судів – мені знайомий стиль їхньої роботи. Але в умовах, коли фан-клуби підозрюваних топлять за свої інтереси будь-якими способами, довести, хто правий, а хто винуватий, і чи був злочин конкретно в цьому випадку – нереально складно.

Це тенденція нового часу – привести братків, дружніх депутатів чи якісь добробати на суд – аби забрати друга на волю будь-якою ціною і вивести його з-під кримінальної відповідальності. Бо ж «гєрой», «патріот», «это все репрессии против оппозиции». Це не поодинокий випадок.

Так постійно в Оболонському суді, коли розглядають справу «Торнадо». Приходить якийсь Семенченко, творить цирк, підозрювані кидають лайно в прокурорів – на тому кінець. Так само силою і втручаннями вивели з кримінальних справ Батю і Рубєжа. Останній взагалі почав партійну кар’єру в партії колишньго очільника СБУ Наливайченка (!!!!).

В ідеалі ніхто так і не дізнається, що насправді робили ці люди – вбивали, катували чи грабували/ чи справді невинні, як католицькі монахині. Їм просто виписали індульгенцію, бо право сили у нас вище за всякий закон. Коли я бачу, як у соцмережах недурні люди діляться на два табори і захищають сумнівних персон, а потім волають про погане судочинство – це теж життя за подвійними стандартами.

Все це дуже нагадує зовсім не ХХІ століття, а якусь епоху Борджиа. Коли той, хто крутіший та сильніший, отримував усе. Всі інші відправлялися у вигляді трупиків в води Тибру.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ